Ssk Tedaviye Yeni düzen Getiriyor

Sosyal Güvenlik Kapsamına Dahil Hak Sahiplerinin Sağlık Kurum ve Kuruluşlarında Yapılan Tedavilerine Ait Ücretler ile Tedavi Yardımına İlişkin İşlemlerde Kurumlar Arası Uygulama Birliğinin Sağlanması Amacıyla, Geri Ödeme Kriterleri ve Bunlara İlişkin Esas ve Usuller Belirlendi.

Sosyal güvenlik kapsamına dahil hak sahiplerinin sağlık kurum ve kuruluşlarında yapılan tedavilerine ait ücretler ile tedavi yardımına ilişkin işlemlerde kurumlar arası uygulama birliğinin sağlanması amacıyla, geri ödeme kriterleri ve bunlara ilişkin esas ve usuller belirlendi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı’nın, Emekli ve Malullük Aylığı Bağlanmış Olanlara, Bunların Kanunen Bakmakla Yükümlü Bulundukları Aile Fertleri, Dul ve Yetim Aylığı Alanların Muayene ile Tedavileri Hakkında Yönetmelik’te yaptığı değişiklik, 25 Mayıs tarihli Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelik uyarınca, sağlık kurumlarınca bu kesime yönelik verilecek reçetelerin niteliği ve düzenlenmesine ilişkin usul ve esaslar, SGK Sağlık Uygulama Tebliği’nden belirlenecek.

Advertisements

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: