Çubuk’ta SGK Kuruldu

4 yıl önce Madeni ve Ağaç işleri odası Başkanı Hacı ÇELEBİ nin önderliğinde kurulan çubuk bağkur irtibat brosu SGK ya dönüştürüldü.
4 yıldır ilçemizde bağkurlu esnaf ve sanatkarlarla birlikte tarım sigortalılarına hizmet veren Çubuk Bağkur irtibat bürosu 02.06.08 tarihinden itibaren SGK statüsüne kavuşturuldu.
Konu ile ilgili bilgi veren Çubuk madeni ve ağaç işleri odası Başkanı Hacı ÇELEBİ” Çubuklu esnaf ve sanatkarlarla birlikte iş adamlarımız tarafından ve halkımızın katkılarıyla 20.000 dolara maledilen Çubuk Bağkur irtibat bürosu bugüne kadar halkımıza hizmet etmiş olup, sağlık karnesi ,vize işleri, borç ekstresi emeklilik ön hazırlık işleri ve af dönemlerinde yeniden yapılandırma gibi hizmetleri en iyi şekilde yerine getirmiş, Bağkur,SSK ve Emekli sandığının birleşmesi ile oluşturulan sosyal güvenlik kurumunun ilçemiz Çubuk Bağkur irtibat bürosunun yerinde hizmetlerine devam etmesi sağlanmıştır.
Mevcut 2 bağkur memurumuzun  yanı sıra SSK mevzuatına hakim 4 arkadaşımız daha göreve başlamıştır. Bundan sonra işçi veya işveren yani eski tabirle Bağkurlu yada Sigortalı tüm vatandaşlarımız her türlü işlemlerini Ankara”ya gitmeden yaptırabilecekler. Ayrıca SSK ve bağkur affı yapılandırılması işlemleri yapılmaya başlamış olup 28 temmuz 2008 tarihi itibariyle taksitlendirme sona erecektir.
Advertisements

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: