Pirim Affı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kahramanmaraş İl Müdür Vekili Mehmet Dere, Bağ-Kur ve SSK prim borcu olanlara yönelik olarak çıkartılan yeniden yapılandırma imkanından birikmiş borcu olan mükelleflerin yararlanması çağrısında bulundu.

SGK binasında beraberinde; SGK İl Müdür Yardımcıları Ali Yüce, Hüseyin Görgel ve Gülseren Alkış’ın da hazır bulunduğu bir basın toplantısı yapan Dere; “Kuruluşumuz; sosyal güvenlik şemsiyesini ülkemiz insanlarının tümünü kapsayacak şekilde açmak istiyor” dedi.

Dere sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhuriyet tarihinin en geniş ve en kapsamlı Sosyal Güvenlik Reformu geçtiğimiz aylarda yasalaşmıştır. Hedef, artık ülkemizde Sosyal Güvenliğin dışında hiçbir vatandaşımızın kalmamasıdır.

Bu maksatla kurumumuz, bilgi işlem hattında önemli gelişmeler sağlamıştır. Hattı kurularak kaçak, kayıt dışı istihdam ve kurumla ilgili sorunlar anında tespit edilecek gerekli işlemler yapılıp vatandaşımıza dönülecektir.

Ayrıca sosyal güvenlik şemsiyesini ülkemiz insanlarının tümünü kapsayacak şekilde açmak isteyen kuruluşumuz; mevcut sigortalılarımızın geçmişten bu yana kalan borçlarına yeni bir yapılanma getirerek sigortalılarımıza bir fırsat sunmuş sosyal güvenlik şemsiyesinin altına almak istemiştir.

Advertisements

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: