SSK ve Bağ-Kur borçlularına önemli duyuru

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Mustafa Keskin, SSK ve Bağkur’a borcu olan 90 bin kişinin 28 Temmuz tarihine kadar sürecek borçların yeniden yapılandırılmasından faydalanmalarını istedi.

Keskin, 1 milyar 120 milyon Yeni Türk Lirasını bulan alacakları için kendilerine başvuran borçluların haciz işlemlerini de durduracaklarını bildirdi.

Keskin, düzenlediği basın toplantısında, işveren, isteğe bağlı prim ödeyen sigortalı, prim, işsizlik primi, fark işçilik, idari para cezaları ve sosyal yardım zammı bulunanların “Borçların yeniden düzenlenmesine” imkan sağlayan düzenlemeden faydalanmaları gerektiğini kaydetti. Bu yapılandırma ile borçlulara çok cazip imkanlar sunulduğuna dikkat çeken Keskin, “Yapılandırma 31 Mart 2008 tarihine kadar tahakkuk etmiş borçları kapsamaktadır. Kapsama giren borçlar peşin veya 24 aya kadar eşit taksitle ödenebilecektir” dedi.

Taksitli ödemelerde taksit faizi de dahil hiçbir faiz uygulanmayacağını dile getiren Keskin, borç durumu ile ilgili devlet ihalelerine girmeye elverişli borcu yoktur yazılarının alınabilme ve kurum tarafından icra, takip, haciz ve satış işlemlerinin durdurulması gibi avantajlar getirildiğini, vatandaşların müdürlüklerden veya internetteki (www.ssk.gov.tr) adresinden de bilgi alabileceklerini anlattı.

Advertisements

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: